B-klassi ja juuniorite EMV

Möödunud nädalavahetusel käisid meie klubi nooremad ja suuremad judokad jõudu katsumas Lähtes, kus toimusid Eesti meistrivõistlused.

Konkurents oli kõva, kuid oli näha, et meie poisid andsid endast parima. Kahjuks kaotati nii mõnigi matš kohtunike vigade pärast, kuid eks see õpetab poistele paljugi. Väga huvitav olukord oli B-klassis poiste kehakaalus -50 kg finaalmatšis, kus maadlesid Markus Perelstein ja Boriss Stupkin. Markus küll kaotas selle kägistamisega, kuid võitles lõpuni ja ei andnud alla enne minestamist, mis näiitab seda, et poistel on tahtmis iga hinna eest lõpuni maadelda.

B-klassis jõudsid hõbedale Markus Perelstein -50 kg ja Ralf Markus Pertel kehakaalus +81 kg. Kolmandaks tulid Kermo Nava -73 kg ning Sven Magnus Sülluste -66 kg. Kahjuks rohkem medaleid see aasta B-klassis ei tulnud.

Juuniorites läks aga kordades paremini. Raskekaalus, +100 kg tegi puhta töö Hennrich Sildveer, saavutades esimese koha. Samas kehakaalus jõudis poodiumi kolmandale astmele ka Hookan Lember. Kehakaalus -81 kg saavutas esimese koha Klen Kristofer Kaljulaid. Samas kaalus maadlesid ka Andri Sokka ning Markus Silla. Nemad paraku medalile ei tulnud kuid jäid viiendale ja seitsmendale kohale, mis pole ka tegelikult sugugi paha tulemus. Noormeeste kaalus -73 kg tegi väga enesekindla maadluse Ants Oscar Pertelson, alistades kindlalt oma kõik vastased ning jõudis kullale. Markkus Millendil kahjuks seekord hästi ei läinud ja kaotas mõlemad matšid.

Kehakaalus -66 kg meil poisse medalile ei tulnud kuid tegid siiski väga ilusad maadlused Oscar Tammemäe ja Mattias Rootalu, jäädes vastavalt viiendale ja seitsmendale kohale.

Igvar Toomeoja läks kehakaalus -60 kg pronksi matsile, kus maadles Brett Soonistega. Pärast mõningast heitlust suutis Ingvar vastase alistada ja saavutas sellega kolmanda koha.

Neidude arvestuses saavutasid esimesed kohad Caris Helena Kaup, kes maadles -52 kg ning Christine Sallo kehakaalus -57 kg. Mõlemad tegid väga ilusad maadlused. Võiks öelda, et seekord tuli see mõlemile üllatavalt kergesti kätte, sest nende tase on märgatavalt arenenud. Katrin Mägedil kahjuks ei vedanud, kaotades kolmanda koha matši Kristel Naelsole, jäädes sellega ühtlasi viiendaks.

Kokkuvõttes tuli meile see aasta 5 kulda, 2 teist hõbedat ning 4 pronksi. Võib päris rahule jääda tulemusega. Loodan südamest, et kullalaine jääb püsima ja selliseid tulemusi saame näha sel aastal ka edaspidi!