Balti riikide meistrivõistlused

10.-11. juulil toimusid Lätis Balti riikide meistrivõistlused judos.

Meie klubist osales 4 sportlast, kellest kolm tulid medalile.

Võistlused toimusid ülirasketes tingimustes. Kuna Lätis ei ole lubatud veel sisehallis võistelda toimusid võistlused tulise päikese all 34-kraadise kuumuse käes.

Peale selle, et päike paistis oli ka matt nii tuline, et mõned põletasid oma jalatallad ära.

Sellest hoolimata olime medalikonkurentsis!

U18 vanuseklassis -66 kg poiste seas tuli Ats Prangli 3. kohale kaotates Läti meistrile. Ats küll läks juhtima matši poolfinaalis, kuid vastane suutis sooritada kontrarünnaku ja Ats oli sunnitud vastu võtma kaotuse. Kolmanda koha kohtumises tuli võit lihtsalt kätte. Kokku 3 võitu 1 kaotus.

-73 kg poiste hulgas olid tules Rasmus Talts ja Robert Pappel. Robert pidi kahjuks juba peale esimest kohtumist asjad kokku panema, kuna tema vastane ei suutnud jõuda poolfinaali. Tulemuseks 1 kaotus.

Rasmus Talts sai esimesel matšil kohe tunda vastase kiirust ja kaotas kohtumise, kuid tema vastane jõudis poolfinaali ning siis hakkasid pihta nagu Eesti Meistrivõistlused. Rasmus pidi maadlema lohutusringis ainult eestlastega murdes neid maha nagu buldooser. Kütus küll oli lõpukorral kuid suutis vastu pidada.

Tulemuseks 3 võitu 1 kaotus. 

Teisel päeval oli toimus U21 vanuseklassi võistlus, kus Carl Gustav Kont pidi maadlema juba 4 sportlasega. Nendest 2 suutis ta võita ja kahele kaotada, tulemuseks 3 koht. 

Kokku võistles Balti riikide Meistrivõistlustel 22 eestlast ja saavutati 2 kulda, 3 hõbedat ja 5 pronksi. 

Õnnitlused kõigile medaliomanikele, kuna selline raske võistlus vajaks lisa preemiat.