10994654 839196259451369 15299974 n

Belgia Meistrivõistlustelt Ralf Markus Pertelile pronks medal.

Tunnen uhkust oma õpilase üle, kellel head saavutused nii judos kui isiklikus elus. Kui Ralf Markus koos perega kaks aastat tagasi Belgiasse kolis, oli minu kui treeneri hirm suur, oli ju kõvasti tööd tehtud ning seda eelkõige lootuses Eesti Meistrivõistlustel medalit võita. Kuid nüüd on selge, et hirmud on olnud põhjuseta ning trennid välismaal on Ralf Markust pareminigi edasi aidanud, kui loota julgesime. Seda muidugi kõike ka tänu pere sihikindlusele jätkata juba lapsepõlvest alustatud spordialal, seega suured tänud usalduse eest. Arigato!

Ralf Markus liitus Belgias väikese judoklubiga, kus treenib 2 korda nädalas ning lisaks käib ragbi trennis 3 korda nädalas, Eestis külas olles liitub Ralf Markus alati ka Ookami treeningute ja treeninglaagritega, seega üleüldine treeningkoormus on suur.
Ralf Markus on targalt jaotanud trennid, kuna judos teeb ta rohkem tehnikat ning ragbis rohkem füüsilist, seega kokku trennid teineteist täiendavad hästi.

Belgias on meistrivõistlustele pääsemise süsteem erinev Eesti süsteemist. Selleks, et pääseda võistlema peab olema riigis elanud vähemalt ühe aasta. Seejärel on võimalik hakata võistlema. Meistrivõistlustele jõudmiseks on 3 astet, mis läbida tuleb.
Esiteks tuleb Maakondlikel Meistrivõistlustel saada 4 parema hulka, seejärel saab osaleda Lõuna Maakondlikel Meistrivõistlustel, kus tuleb saavutada medalikoht ning alles siis on pääs riiklikutele meistrivõistlustele.
Loodan, et Ralf Markusel jätkub tahet ning enesekindlust ka edaspidiseks ning loodame teda võistlemas näha rohkem ka Eestis Ookami ridades.