Eden Shiai 2013

Möödunud laupäeval käisime oma klubi judokatega jõudu katsumas Soomes, Eden Shiai’l.

Oleme käinud neil võistlustel juba aastaid, niiet seal käimine on meie jaoks juba traditsiooniks muutunud. Nagu möödunud aastatel, oli seegi kord nii naeru kui pisaraid. Et õigeaegselt võistlustele jõuda, läks Keila Ookami rühm oma jõmmidega Soome juba reede õhtul kuna hommikul oli vaja varavalges Tampere poole sõitma hakata.

Kuna vanemate poiste vanuseklassid algasid alles pärastlõunal, läksime suurematega alles hommikuse laevaga teistele järele- polnud mõtet liiga vara kohale minna. Kui me saali jõudsime, olid nii mõnedki oma maadlused ära maadelnud ja elasid teistele, kellel olid veel matsid pooleli, kaasa. Endalgi tekkis tahtmine jälle matile minna.

Nooremad maadlesid südilt ja ei andnud vastastele sugugi kergelt alla. E-klassis tulid medalile Jasmin Viinamägi(-32kg),kes sai seitsmenda koha ning Martin Rahuorg (-50kg), kes saavutas tubli teise koha.D-klassis jõudis poodiumile Albert Ploom (-50), kes sai teise koha. C-vanuseklassis tõestas end Andri Toomeoja (-38kg), kes sai samuti teise koha. Martin Petersonil(-46kg) ja Markus Perelsteinil(-50kg) jäid seekord kahjuks medalid saamata ning mõlemad pidid leppima viienda kohaga. Albert Ploom(-50kg), kes eelmises vanuseklassis saavutas oma südi maadlusega teise koha, pidi vanemate seas kahjuks tunnistama kaotust ning jäi sedakorda seitsmendaks. Nikita Hmelnitskil(-50kg) seekord kahjuks hästi ei läinud. Erik Leping(-60kg) võitles end tublile kolmandale kohale. Sven-Magnus Sülluste tegi väga head maadlused ning saavutas oma kehakaalus (+66kg) esimese koha!

B-klassis saavutas neidude seas Katrin Mägedi pluss kaalus kolmanda koha. Puudu jäi vastupidavusest ning osaliselt ka tehnikast, sest tal oleks olnud täiesti võimalik tulla esimesele kohale. Loodame, et järgmine kord läheb õnneks. Kolmanda koha sai poistest Mattias Rootalu(-66kg), kes tegi väga ilusa maadluse.

Naistes saavutas Katrin Mägedi esimese koha! Kuna ta oli kahekesi kaalus, pidi ta vastasega kolm korda maadlema-“parim kolmest”. Christine Sallol kahjuks ei vedanud. Ütleme nii, et ei olnud tema päev. Puudu jäi kõvasti tahtest ja tehnikast. Pea püsti, hambad risti, siis lööd elus läbi hästi!

Meestes oli seevastu näha kõva tahet ja head maadlust. Mattias Rootalu(-66kg) suutis end meeste seas paremini maksma panna kui endavanuste seas. Jõuline maadlus ja väga kõva tahe viisid ta eesmärgini-esimene koht! Väga tubli!

Kaasas oli meil ka noormees, kelle jaoks olid need esimesed võistlused üldse- Markus Silla(-81kg). Arvestades, et see oli tema esimene võistluskogemus, sai ta väga hästi hakkama. Medalit küll ei tulnud aga müts maha julguse eest kohe välismaal matile astuda! Ilusad maadlused tegid ka Oscar Tammemäe(-66kg) ja Alex Sif(-73kg), kes minu üllatuseks suutsid mõlemad end kolmandale kohale maadelda. Olgu teistega kuidas on, aga minu silmis on nad mõlemad vähese ajaga kõvasti arenenud just tahtejõu poolest. Enam ei ole sellises situatsioonis, kus vastane domineerib, vaikset mõtetes allaandmist…eriti. Igatahes-loodame, et see “nähtus” ainukeseks ei jää..