klen keerakul

Eelmine nädlavahetus Tartus

Eeelmisel nädalavahetusel toimusid Tartus Keeraku võistlused. Meie klubi läksid sinna esindama mitmed noored ja andekad judokad. Võistlused toimusid kahel päeval- laupäeval maadlesid A-, B-, C- ja D-klass ning teisel päeval maadlesid mehed ja naised ning lisaks sellele toimusid ka Absoluudi Eesti meistrivõistlused (kõik maadlevad koos, olenemata kaalust).

Laupäeval astusid tatamile meie klubist 19 judokat. Päev algas nooremate vanuseklassidega ning esimeste seas astusid matile D-klassis Rasmus Talts (-42kg), Andre Ilmjärv (-46kg) ning Martin Rahuorg (+46kg). Kuna võistlejaid oli palju, siis maadeldi kahes saalis. Poisid olid tublid ja nitasid oma oskusi. Kugi medalile ei tuldud oli näha südikust ja võidutahet. Rasmus jäi oma kehakaalus 7-ks ning Martin Rahuorg 5-ks.

Samal ajal alustasid suures saalis maadlust  C-klassi poisid. Markus Johannes Luha ja Albert Ploom (mõlemad -50kg). Markus kaotas esimeses ringis ja kahjuks edasi ei saanud kuid Albertil läks natuke paremini ning ta võitles endale välja tubli 7. koha. Kehakaalus -42kg läks maadlema Carl-Gustav Kont. Kahjuks piirdus tema võistus  ühe matšiga.

+60 näitas oma oskusi Markus Vanatoa. Temal algas päev hästi. Esimeses ringis sai ta edasi ning järmisest kahest matšist väljust ta võitjana maadeldes end välja seejuures finaalipääsu matšini. Kahjuks vedas tervis alt ning vigastuse tõttu loobus ta järgnevatest matšidest, mistõttu pidi leppima ta 5. kohaga. Samas kaalus võistles ka Teet Asumägi. Samamoodi nagu Markuski, sai ta esimeses ringis edasi ning jätkas maadlust kahe võiduga. Järgmise matši ta kahjuks kaotas, kuid sellega ei jäänud võistlus pooleli. Olles välja jõudnud pronksi matšini, näitas ta oma vastasele koha kätte ning sai uhkelt kolmanda koha omanikuks.

B-klassis läksid meie kubist maadema 5 poissi. Kõige kergemad neist (-55kg) olid Markus Perelstein, Aivar Pruul ning Nikita Hmelnitski. Kahjuks ei läinud neil kellegil õnneks ühtegi võitu korjata. Kehakaalus -60kg astus tatamile Sten Roland Leibenau. Esimeses ringis sai ta edasi kuid pidi ka järgmises matšis leppima kaotuseg mistõttu langes tabelist välja. Ka järgmises kehakaalus (-66kg) võistleval Revo Ratasepal ei läinud paremini.

Esimese võistluspäeva kõige vanemas vanuseklassis (A-klasssis) astus üles 5 noormeest ja 2 neiut. Tüdrukute arvestuses saavutas Caris Helena Kaup kehakaalus -52kg 1. koha, mis jäi ka päeva ainukeseks kullaks-väga tubli :)!

Christine Sallo maadles kehakaalus -57kg ning saavutas seal tubli 3. koha.

Noormeestest astusid tatamile Mattias Rootalu (-66kg), Sven Puusepp (-66kg), Arman-Paul Pogosjan (-73kg), Markkus Olaf Millend (-73kg) ning Daniil Rezianov, kes maadles samuti kehakaalus -73kg. Ei tea kas asi oli väheses ettevalmistuses või oli lihtsalt halb päev nende kõigi jaoks kuid kahjuks keegi nendest medalile ei jõudnud. Kõige lähemal sellele oli Sven Puusepp, kes läks pronksipääsu matšile kuid pidi seal alla vanduma venelasele Murad Alimovile jäädes seega seitsmendaks.

Võistluste teisel päeval läksid meie kubist maadlema Kalle-Priit Peebo (-66kg), Sven Puusepp (-66kg), Markkus Olaf Millend (-73kg), Klen Kristofer Kaljulaid (-81kg) ning naiste arvestuses Katrin Mägedi (-70kg).

Kehakaalus -66kg alustas maadlust Kalle-Priit Peebo, tuues koju esimese võidu. Kahjuks ei jäänud võiduaine pidama ning ta langes tabelis alla lohutusringi. Lohutusringis sai ta esimese matši edasi ning läks järgmisena kokku soomlase Elias Körkkö’ga, mille ta kaotas, jäädes seega oma kaalus 7-ks. Samas kaalus võistlev Sven Puusepp suutis end välja maadelda pronksi matšini. Kahjuks sai seal ta jõud otsa ning ta pidi leppima 5-da kohaga. Kehakaalus -73kg läks maadlema Markkus Olaf Millend. Ei olnud tal seda õnne ka teisel päeval ning ta pidi leppima esimeses ringis kaotusega, millega tema jaoks võistlused ka lõppesid.

Päeva ainuke medalikoht ja kuld tuli kehakaalust -81kg, kus maadles Klen Kristofer Kaljulaid. Esimeses ringis sai ta edasi ning teises ringis sattus tema vastaseks lätlane Gints Bumeisters. Alustades maadlust agressiivselt, sai Klen üsna alguses kohe tehtud vasakult poolt uchi-mata ning hindeks wazari. Samal minutil kordas ta oma sooritust, võites matši. Teine matš oli tal samuti lätlasega. Maadlus oli esialgu ehk pisut passiivne kuid sai üsna pea hoo sisse. Jätkusid mitmed rünnakud mis kahjuks hinnet ei toonud. Neljandal minutil suutis Klen siiski vastase ära heita, saavutades võidu. Sellele järgnes finaal, seegi kord oli vastaseks lätlane. Pärast mitmeminutilist pingelist matši saavutas ta kahe wazariga võidu ning sai kludmedali omanikuks.

Ainukesena naiste arvestuses maadelnud Katrin Mägedi jäi oma kehakaalus -70kg neljandaks.

Need on selle hooaja kolmandad võistlused kus me käinud oleme ja selle põhjal mis nähtud on, tuleb poistel veel kõvasti tööd teha.