Calr-Gustav Kont

Eesti Meistrivõistlused U 18 ja täiskasvanud

Esimest korda üle pika aja viidi U18 ja täiskasvanute Eesti Meistrivõistlused läbi ühel päeval. Meie klubist astusid välja U 18 seas üks neiu ja 5 poissi. Anette Kottta kes võistles -70 kg hulgas, saavutas 2 koha. Kahjuks ei suutnud Anette hakkama saada Tanuki neiuga ja pidi leppima kaotusega. Poistes läks tulle esimesena Carl Gustav Kont. Lätis Meistrivõistlustelt saadud 3. koht andis enesekindlust ja ta vastased lendasid üksteise järel vastu matti kuni finaalini, kus ta kahjuks sai vigastada ning pidi kaotuse vastu võtma. Kurb, et ka seegi aasta jäi tal tiitel saamata. Järgmisena astus tulle meie raskekaallane Martin, kes möödunud aastal jäi teiseks. Seekord oli tal võidujanu suurem ning oma tahtejõuga suutis vastased lihtsalt alistada, visates mõlemad waza-arile.
Veidi hiljem astusid tatamile meie nooremad poisid, kes saavad A-vanuseklassis maadelda veel mitu head aastat ning seetõttu medalit neilt veel ei oodanud kuid kasulikud kogemused järgmisteks aastateks said nad siiski kätte.

Täiskasvanutes võistles meil 5 judokat: 2 naist ja 3 meest. Naistes maadelnud Sillaste ja Kaup hirmutasid oma vastaseid juba soojendust tehes. Mõlemad suutsid oma rivaalid mitu korda vastu matti visata ning järjekordsed meistritiitlid teenisid nad uhkelt välja.
Meestest olid tules Ants Oscar Pertelson, Markus Perelštein ja Hookan Lember.
Oscari jaoks oli võistlus küll kerge kuid siiski närvesööv ning meistritiitli teenis ta välja. Markus oli esimest korda täiskasvanute klassis ja lootus oli ka poodiumile jõuda kuid kahjuks nii ei läinud, sest kogemuste vähesus maksis seekord kätte. Sama oli ka Hookan Lemberiga, kes andis igas matšis endast parima kuid kahjuks seekord oodatud tulemust ei tulnud ning jäi auväärsele 4. kohale.
Suured tänud kõikidele, kes osa võtsid ja endast kõik andsid!