Euroopa sumo meistrivõistlused

 

Sel nädalavahetusel toimusid Rakvere Spordikeskuses Euroopa sumo meistrivõistlused. Meie klubist osales võistlustel neli judokat, kes end sumos proovile said panna. Kokku võttis võistlustest osa 392 sportlast, 12 erinevast riigist.

Kohapeal oli poistele kaasa elamas ja neid toetamas meie peatreener Rain. Oma nõu ja toetusega aitas ka endine profisportlane Kaido Höövelson. Paika pandi täpne maadlusplaan, poisid olid väga keskendunud ja motiveeritud näitamaks head maadlust. Kuid vahel on vaja lisaks veel väheke õnne, et kõik õnnestuks. Seekord olid soositud vastaseid. Poisid andsin endast parima ja said kindlasti olulisi õppetunde ja kogemust.

Tulemused:

Marten Seidelberg U14 -60kg II. koht

Meeskondlikult III. koht

Rasmus Talts U18 -80kg III. koht

Marten Vingisaar U18 -90kg V. koht

Ats Andreas Prangli U18 -80kg VII. koht

Meeskondlikult III. koht

 

Peatreener Raini kommentaar:

Mul oli suur rõõm poistega üle pika aja jälle koos võistlustel osaleda. Hea oli näha, et posid on palju tööd teinud.

Atsil ei vedanud kahjuks loosiga. Kui oleks maadeldud judo reeglite järgi oleks Ats, kõik kohtumised võitnud. Tore oli näha, et füüsiliselt alla ta vastastele ei jäänud.

Rasmus on vana rahu ise, kõik matśid olid kindla peale ja targalt maadeldud. Tema eelnev kogemus EM´lt tuli suureks kasuks.

Marten V. tegi super esitluse ja ilmselt oleks ta finaalis pidanud olema, kuid seekord vedasid närvid ja kogemuse puudumine alt. Samas tema osalemine mängis väga olulist rolli selles, et me meekondlikult saavutasime 3. koha.

Marten S. väga super maadlused, kõik kindla peale tehtud. Kuulas väga hästi treeneri nõu ja see on üks olulisemaid võidu võtmeid. Seekord said otsustavaks varajasemate kogemuste puudus.

Väga hea on judokalt end aegaajalt proovile panna hoopis teist laadi maadluses kui see on judo. Sumo annab hea võimaluse treenida reaktsioonikiirust ja vastase tunnetamist. Maadlusest oli kõigi puhul näha, et tegemist on siiski judokatega ja keskenduma peab sellele.

Palju õnne kõigile osalejatele ja edu järgnevateks võistlusteks, mis toimuvad juba novembris. Vanematel lastel Soomes Fisish Open ja noorematel Tallinnas Rothberg Cup.