Hontai shiai

3. oktoobril toimus Soomes, Vantaas Hontai shiai, kust võtsid osa meie klubi nooremad judokad. Võistlus polnud kerge ja võistlejaid oli palju.

Kõige nooremates oli ka kaks neiut- Emma Viktoria Millend ja Anna Maria millend. Emmal kahjuks hästi ei läinud ja ta pidi leppima kahe kaotusega. Anna Marial läks paremini. Kuna tal oli ainult üks vastane, siis pidid nad võitja selgitamiseks üksteisega kolm korda läbi maadlema. Kaks kolmest võitis Anna Maria ning saavutas sellega oma kehakaalus -40kg 1.koha.

E-klassi poistest tulid neli kuuest medalile-väga tublid! Daniel Luts võitis kehakaalus -27kg esimese koha. Samas kaalus tuli kolmandaks Marten Juhansoo.

Kehakaalus -30kg sai kolmanda koha Egert Aasumets. Kokku pidi ta maadlema neli matši. Esimese maadles ta soome neiuga, kellele ta kahjuks kaotas shidoga. Järgmised kaks ta võitis kuid neljanda kaotas. Oma maadlust iseloomustades ütles ta, et oli olnud veidi puine ja maadlus jäi passiivseks. Ei olnud sellist maadlust nagu ta ise oleks tahtnud. Järgmises kehakaalus (-34kg) saavutas Joonas Meetua viienda koha. Samas kaalus maadles ka Robin Mere. Tema suutis end võidelda seitsmendale kohale.

D-klassis- ehk veidi vanematest poistest tuli kehakaalus -34 esimeseks Kristjan Matsin. Ta tegi kokku neli maadlust. Muidu oleks pidanud olema 5, aga poolfinaalis vastase puudumise pärast sai ta võidu. Oma maadlustest võitis ta kaks keerutamise ning kaks kinnihoidega. Maadlusega ta ise rahule ei jäänud. Ütles, et tehnika arsenal oleks võinud suurem olla. Maadluses kasutas ta ehk vaid paari heidet aga oleks soovinud rohkemaid kasutada. Eelkõige tahtis ta maadlust ja tehnikat harjutada ning võit ei olnud tema jaoks eesmärgiks.

Carl-Gustav Kont tuli kehakaalus -38kg teiseks. Raskusi tuli tal oma haarde saamisega ning veidike jäi tal ka enesekindlusest puudu. Karl Julius Vare tuli kehakaalus -42kg viiendaks. Ta sai teha kolm maadlust, millest esimese ta võitis kuid kaks järgmist kaotas. Järgmises kaalus -46kg maadles Andre Aleksander Tunger. Tema jaoks algas päev võiduga. Kahjuks ei jäänud võidulaine pidama ning järgmised kaks matsi ta kaotas vastavalt De-ashi-barai ning ippon-seoi-nagega. Enda sõnul jäi tal palju puudu kiirusest ning maadlus oleks võinud agressiivsem olla. Viimase matši ajal oli ta eriti närvis kuna ta oli oma vastasega eelnevatel võistlustel kokku läinud ning alati kaotanud. Ta ütles, et rünnakuid oleks võinud ka rohkem olla. Raskematest poistest sai kehakaalus -50kg kolmanda koha Tanel Paal. Nimetamata jäänud poistest kahjuks keegi tabelis ettepoole ei jõudnud.

Treeneri sõnul jäi poistel palju puudu tehnikast, jõust ja oskustest oma haaret võtta. Võrreldes soomlastega on meie poiste maadlus arengult veidi maas. Aga üldiselt olid poisid ja tüdrukud siiski väga tublid!

Pärast võistlusi mingi Flamingo veeparki võistlustest tekitatud stressi maandama ja kaotatud närve taastama. Kõigil oli lõbus ja võistluste negatiivsed emotsioonid said viimseni ära uhutud. Kojusõit sujus poistel laevapeal lõbusalt ja kõik jõudsid ilusti koju.

Jõudu ja jaoksu kõigile!