SPORDIKLUBI OOKAMI SPORDIALASE KOOLITUSE LEPING
Spordiklubi Ookami (edaspidi Klubi), registrikood 80269561, keda esindab juhatuse liige Rain Arukaevu ühelt poolt ja Õpilase (edaspidi Õpilane) seaduslik esindaja (Sportlyzer süsteemis registreeritud kasutaja, edaspidi Esindaja) teiselt poolt (edaspidi koos ka Pooled), sõlmisid käesoleva spordialase koolituse lepingu (edaspidi Leping) alljärgnevas:
1. ÜLDSÄTTED
1.1 Lepingu esemeks on Klubi poolt Õpilasele osutatav teenus ning Poolte vahelised suhted, õigused ja kohustused Õpilase Klubis õppimise ajal.
1.2 Lepingu jõustub tingimusel, et enne Lepingu allkirjastamist paberkandjal või allkirjastamist või kinnitamist digitaalselt, on Klubile esitatud kirjalik Õpilase Klubisse vastuvõtu avaldus ja Klubi on kinnitanud Õpilase Esindajale Õpilase vastuvõttu avalduse alusel.
1.3 Lepingu allkirjastamisega annab Esindaja nõusoleku, et Õpilane asub Klubis õppima, sh esindab Klubi võistlustel ning Lepingu allkirjastamisel kantakse Õpilane Lepingu tingimustel Klubi õpilaste nimekirja.
2. ÕPPETÖÖ
2.1 Kool juhindub õppetöö korraldamisel Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud Klubi õppekavast, õppetöö toimub tunniplaani alusel.
2.2 Õppeaasta algab 19. augustil ja kestab uue õppeaasta alguseni järgmisel kalendriaastal.
2.3 Õppetöö toimub üldhariduslike koolide õppetegevusest vabal ajal või väljaspool tööaega vastavalt Klubi tunniplaanile. Täiendavalt toimub õppe- ja treeningtöö treeninglaagrites, võistlustel, individuaalõppe korras või muul viisil korraldatud õppetööna.
2.4 Üldhariduskoolide koolivaheaegadel on Klubil õigus tunniplaanijärgset õppetundide arvu vähendada või suurendada.
2.5 Õppetöö viiakse läbi Klubi poolt valitud õppetööks sobilikes paikades, mis vastavad õpperühmade ja õppeperioodide spetsiifikale. Õppetöö toimumise aeg ja koht avaldatakse Klubi tunniplaanis/ trennigraafikus.
2.6 Klubi õpperühmade komplekteerimisel arvestatakse Õpilaste vanust, kehalisi võimeid, sportlike tulemuste dünaamikat, treeningrühmade soovituslike täituvuse norme, õppekavast lähtuvaid treeningkoormuste nõudeid, jms. Õpperühma vahetamine Esindaja või Õpilase soovil on lubatud üksnes Klubi sellekohasel eelneval nõusolekul.
3. POOLTE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
3.1 Pooltel on kõik seaduse, Klubi õppekava, käesoleva Lepingu ja Dojo reeglitega (kättesaadav Klubi kodulehel) neile antud õigused ja pandud kohustused.
3.2 Klubil on lisaks mujal sätestatule õigus:
3.2.1 teha muudatusi treeningute töökorralduses, sealhulgas muuta treeningute toimumisaegu, teatades sellest Esindajale mõistliku aja ette;
3.2.2 sulgeda treeningrühm selle olulisel alatäituvusel ja paigutada Õpilane teise treeningrühma Esindaja sellekohasel eelneval nõusolekul;
3.2.3Õpilane Klubist välja arvata ning Leping ennetähtaegselt ühepoolselt lõpetada juhul, kui Õpilane või Õpilase Esindaja rikub teadlikult ja korduvalt Lepingu tingimusi sh Dojo reegleid, kui Õpilane segab oma käitumisega treeningtööd ning teisi Õpilasi, mis takistab treeningtöö läbiviimist, kui Õpilane või Esindaja rikub Klubi mainet, kui Õpilane puudub põhjuseta õppetööst kahe järjestikuse kalendrikuu jooksul või kui Õpilase eest on tähtajaks tasumata kahe järjestikuse kalendrikuu õppemaks või õppemaksu võlg kokku ületab kahe kuu õppemaksu;
3.2.4 teha Õpilase Esindajale taasesitatavas kirjalikus vormis ettepanek muuta Lepingu tingimusi, teatades sellest vähemalt 30 päeva ette.
3.3 Klubi kohustub:
3.3.1 looma Lepingu tingimustel Õpilasele võimalused Klubis judoalaste teadmiste ja oskuste omandamiseks ning üldfüüsiliseks arenguks vastavalt Õpilase eale ja arengule;
3.3.2 võimaldama Õpilase osavõttu treeningutest vastavalt Õpilase vanuse- ja treeningrühma graafikule kogu õppeaasta jooksul;
3.3.3 tagama Õpilasele treeningkoha vastavalt kinnitatud treening- ja tunniplaanile ning õppetööks vajaliku spordiinventari;
3.3.4 viima läbi treeninguid kvalifitseeritud treenerite juhendamisel Klubi treening- ja õppekavade alusel;
3.3.5 tegutsema ja käituma Õpilase huvides parimate kavatsustega ja toetama Õpilast tema arengus;
3.3.6 edastama õpilase eest tasutud õppemaksu kohta info Maksu- ja Tolliametile Tulumaksuseaduse § 57¹ lõike 6 alusel. Klubi poolt esitatavasse koolituskulude INF3 deklaratsiooni märgitakse isik, kelle arveldusarvelt õppemaks laekus.
3.4 Õpilasel on õigus Klubist välja astuda omal soovil. Sellekohasel soovil esitab Õpilase Esindaja kirjaliku välja astumise sooviavalduse Klubi juhtkonnale vähemalt 30 kalendripäeva enne õppetöö peatamise algust. Klubi kohustub vastama välja astumise sooviavaldusele hiljemalt 30 päeva jooksul arvates avalduse kättesaamisest. Lepingu ennetähtaegne lõpetamine Õpilase või Õpilase Esindaja soovil ei vabasta Lepingu kehtivuse ajal tekkinud kohtusustest. Õpilase välja astumisel Koolist on tal kohustus koheselt tagastada talle Kooli poolt kasutada antud vara.
3.5 Õpilane kohustub:
3.5.1 osalema õppetöös vastavalt Klubi õppekavale ja tunniplaanile. Täiendavas õppetöös osalemine treeninglaagrites vastavalt eale ja arengule on soovitatav;
3.5.2 osalema oma vanuseklassi võistlustel eeldusel, et Õpilase treener peab Õpilase osalemist Õpilase arengutaset arvestades vajalikuks.
3.5.3 esindama võistlustel klubidest Klubi. Õpilane võib esindada võistlustel teist kooli (näiteks üldhariduskooli) juhul, kui seda nõuab võistluste juhend. Õpilane võib esindada võistlustel teist klubi vaid juhul, kui Klubi annab selleks eelneva nõusoleku.
3.6 Õpilase Esindajal on õigus:
3.6.1 saada teavet treeningute korralduse ja õppekava kohta;
3.6.2 saada treenerilt tagasisidet treeningute ning Õpilase arengu kohta;
3.6.3 arvata tema poolt Klubile tasutud õppemaksu summad enda deklareeritavast tulus maha vastavalt Tulumaksuseaduse § 26;
3.6.4 taotleda Lepingus sätestatud tingimustel õppemaksu vähendamist.
3.7 Õpilase Esindaja kohustub:
3.7.1 tagama, et Õpilane on teadlik Lepingust ja Dojo reeglitest tulenevatest õigustest ja kohustustest ja toetama Õpilast tema kohustuste täitmisel, sh varustama Õpilast treeninguteks vajalike vahenditega ning tagama Õpilase treeningutele õigeaegselt tulemise ja lahkumise;
3.7.2 hoiduma tegevustest, mis võiks takistada Õpilase osavõttu koolitus- ja treeningtegevusest ning võistlusest;
3.7.3 hoidma end kursis Klubi poolt tema e-posti aadressile saadetud teadete ja dokumentidega ja Klubi interneti kodulehel avaldatava info ja dokumentidega;
3.7.4 teavitama Klubi kirjalikult Õpilase tervislike erivajaduste olemasolust;
3.7.5 teatama Klubile viivitamatult kõikidest asjaoludest, mis võiks takistada Õpilase osavõttu koolitus- ja treeningtegevusest ning võistlustest;
3.7.6 edastama õigeaegselt Klubile või kolmandale isikule andmed, mis on vajalikud seaduse, õigusaktide ja määrustega sätestatud kohustuste täitmiseks, sh koheselt teavitama Klubi taasesitatavas kirjalikus vormis enda või Õpilase isikuandmete muutustest, kinnitama vastavalt nõuetele oma lapse spordiklubi, jms;
3.7.7 hüvitama Õpilase pahatahtliku või hoolimatu käitumise tagajärjel tekitatud kahju Klubile või Klubi vastutusel olevale varale, isikutele või kolmandate isikute varale;
3.7.8 tasuma Lepingus ettenähtud korras õppemaksu.
4. TASUD, MAKSETINGIMUSED JA TASUMISE KORD
4.1 Õppemaks koosneb treeningtasust regulaarse ja pideva treeningtegevuse ja õppetöö eest ning kohatasust vastavalt Klubi hinnakirjale.
4.2 Õppemaks sisaldab tasu õppetöö korraldamise eest vastavalt Lepingus ettenähtud õppekavale.
4.3 Õppemaks ei sisalda Õpilase varustuse, treeninglaagrite ja võistlustegevusega seotud kulusid. Treeninglaagrites ja võistlustel osalemise eest tasutakse eraldi, vastavalt treeninglaagri või võistluse maksumusele.
4.4 Treeningtasu tasumise kohustuslik periood on Õpilase treeningrühma õppetöö periood (harilikult augusti II pool kuni juuni I pool, k.a). Suveperioodil makstakse treeningtegevuse eest vastavalt treeningute toimumisele.
4.5 Ajutine treeningutel ja õppetöös mitteosalemine ei vabasta treeningtasu/õppemaksu tasumisest, kuid pikemaajalise haiguse (20 või enam järjestikust kalendripäeva kuus) tõttu puudumise puhul on võimalus taotleda treeningtasu vähendamist järgneva kuu õppemaksu arvest vastavasisulise taotluse alusel. Sellekohase avalduse esitab Õpilase Esindaja koos põhjenduse või avalduse aluseks olevate dokumentidega (arstitõend vms) Klubi juhatusele ja Õpilase treenerile hiljemalt ühe (1) kuu jooksul pärast puudumist. Otsuse taotluse rahuldamise või mitterahuldamise kohta teeb Klubi hiljemalt 30 päeva jooksul taotluse esitamisest ning otsus langetatakse igal konkreetsel juhul eraldi.
4.6 Kohatasu rakendub suveperioodil, kui treeninguid ei toimu ja/või Õpilane treeningutel ei osale.
4.7 Õppemaks (treeningtasu/kohatasu) ning muud tasud kinnitatakse Klubi juhatuse poolt hinnakirjas õppeaasta/hooaja alguseks, kuid mitte hiljem kui 15-ndaks augustiks.
4.8 Klubi kinnitab hinnakirja üks kord aastas ning üldjuhul õppeaasta/hooaja vältel hinnakirjajärgseid tasusid ei muudeta. Juhul, kui riik või kohalik omavalitsus alandab või loobub toetus(t)e arvutamise aluseks olevast riigi- või kohaliku omavalitsusüksuse toetussummast, on Klubil õigus muuta Lepinguga kokkulepitud tasu(de) suurust ka õppeaasta/hooaja keskel.
4.9 Hinnakirja järgsed hinnad on toodud Õpilase kohta kuus ja kehtivad vähemalt 7-aastastele Õpilastele, kes saavad sporditegevuse toetust Tallinna või Viimsi kohalikult omavalitsuselt ja märgivad toetuse saajaks Klubi. Teistele, kes määravad Sporditegevuse Toetuse saajaks mõne teise klubi või jätavad KOV kinnituse hiljemalt 30. novembriks tegemata, lisandub õppemaksule vastavalt hinnakirjas toodule Lisatasu. Kinnituse toetuse saamiseks saab teha Tallinna linna kodulehel https://taotlen.tallinn.ee/login?redirect või www.eesti.ee. Rahvastikuregistri alusel Viimsis või Tallinnas mitte elavatel peredel on soovitav taotleda sporditegevuse toetust kohalikult omavalitsuselt.
4.10 Keila sissekirjutuseta Keila treeningrühma Õpilase eest taotleb soodustust Klubi ning soodustus rakendub pärast seda, kui Esindaja on Õpilase osalemise kinnitanud. Juhised nimetatud kinnituse andmiseks saadab Klubi Esindaja e-posti aadressile.
4.11 Õpilased, kes liituvad Klubiga kalendriaasta keskel, on Klubil võimalik lisada alles järgneva kalendriaasta sporditegevuse toetuse taotlusesse ja kohaliku omavalitsuse toetusega õppemaks saab hakata uuele liitujale kehtima liitumisele järgneva aasta 1. jaanuarist. Varem üksnes juhul, kui Klubil on võimalik asendada Klubist lahkunud toetust saanud samas vanuses Õpilane.
4.12 Majanduslikult vähekindlustatud peredel, kahe või enama Õpilase treenimisel või heade sportlike saavutustega Õpilastele on võimalik taotleda Õppemaksu vähendamist. Selleks esitab Esindaja vastavasisuline taasesitatavas kirjalikus vormis taotlus, mille vaatab läbi Klubi juhatus koostöös treeneriga ning teeb seejärel otsuse. Enne taotluse esitamist ei tohi olla liikmemaksu võlgnevust.
4.13 Õppemaks (treeningtasu/kohatasu) ja muud maksed tasutakse Klubi arveldusarvele vastavalt Esindajale esitatud arvele. Õppemaks kehtib Õpilase kohta kalendrikuus ja see tasutakse jooksva kuu 10. kuupäevaks. Ülekandeid saab sooritada üksnes õppemaksu arvele märgitud viitenumbriga.
4.14 Õppemaksu ei tagastata, kui Leping lõpetatakse Õpilase või Esindaja algatusel või Õpilase või Esindaja poolse Lepingu rikkumise tõttu.
5. LEPINGU KEHTIVUS
5.1 Leping on tähtajatu ja jõustub alates selle allkirjastamisest mõlema Poole poolt.
5.2 Leping lõpeb:
5.2.1 Õpilase Klubist välja arvamisega vastavalt Lepingu punktile 3.2.3.
5.2.2 Õpilase Klubist välja arvamisega vastavalt Lepingu punktile 3.4.
5.2.3 Klubi tegevuse lõpetamisega või Lepingus nimetatud erialal treeningute pakkumise lõpetamisega.
5.3 Lepingu lõppemine ei vabasta Esindajat Lepingu kehtimise ajal Lepingu alusel tekkinud kohustuse täitmisest, sh kohustub Esindaja tasuma Klubile treeningtasu kuni Lepingu lõppemiseni ning likvideerima kõik Klubi ees olevad võlgnevused.
5.4 Lepingu lõppemisel on Esindajal kohustus koheselt tagastada talle Klubi poolt kasutada antud vara.
6. LÕPPSÄTTED
6.1 Lepinguga reguleerimata küsimustes juhindutakse Eesti Vabariigi seadusandlusest, samuti Eesti Judoliidu poolt kehtestatud juhenditest, reeglitest, volikogu ja juhatuse otsustest.
6.2 Kõik Lepingu muutmise kokkulepped vormistatakse kirjalikult.
6.3 Lepingu tingimusteks ei loeta Lepingu poolte varasemaid tahteavaldusi, tegusid ega kokkuleppeid, milles ei ole Lepingus kirjalikult kokku lepitud.
6.4 Lepingu täitmisel tekkivad vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel lahendatakse vaidlused Eesti Vabariigis kehtivate õigusaktide kohaselt Harju Maakohtus.
6.5 Leping on allkirjastatud digitaalselt/ kahes võrdset juriidilist jõudu omavas eksemplaris, millest kummalegi Poolele jääb üks.