Mõõk on meie

Nagu ikka oleme mai keskel käinud Soomes Vanta Jukaral külas võistlustel . See aasta oli juba 10 kord kui sai mindud mõgale järgi kuid siiani tulutult. Oleme olnud oma meeskondade 7 korda teine ja 2 korda kolmas. Hea on meenutada kui käisime klubi vanemate poistega võistlemas Vantas kes praegu on juba 20 aastased kes mäletavad hästi kuidas meile kuidagi tahetud seda mõõka kohtunike poolt anda. Seega siinani edutult. Kuid see aasta õnnestus kõik isegi rohkem kui lootsime. Esimene Meeskond tuli esimeseks ja teine võiskond kolmandaks. Kuna mõlemad võiskonad said maadelda kuus korda siis võistluste kohta on see väga hea tulemus. Kokku osales see aasta 11 võiskonda. Kuid parimatel aastatel on olnud isegi 16 võiskonda.

Eriti kurvalt läks meil eelmine aasta kus meil üks poiss murdis poolfinalis käeluu ja tänu sellele saime ka kolmanda kuna loobusime järgmistest matsidest. Seega sai antud lubadus et 2015 teeme kõik et see samuri mõõk saaks Ookamisse tooodud. Seega meeskond oli pea aegu täpselt sama mis eelmine aasta seega magusam võit. Tore on ka see et ennem ei kunagi keegi teine võiskond seda mõõka Soomest välja viinud. Hea ole kuulda ka korraldaja klubi kiidusõnu sest ka nemad hoitsid püialt meile.

Treenerina võin üelda et suured tänud kõigile lastele kes on tahtnud seda mõõka võita. Kuigi meeskonnad on vahetunud on see meile treenritele suur au.

Ei saa ka õtlemata jätte et poised olid ka esimesel individualselt väga tublid . Kuna eelmine pave said nad samuti kõvasti maadeldud. Kulda küll nii palju ei tulnud kuid. Kuid maadlus oli hea seega päeva enne meeskonnavõistlust ei olnud kindle kas suudame medalile üldse jõuda. Kuid poised maadlsid võiskonna võistlusel kaks korda paremeni ja võideti ka neid kellele eelmine päev kaodati. Seega rõõmu rohkem kui varem.

Tänan veelkord lapsevanemaid kes kaasas olid ja toetasid samtui lapsi kes antsid too pave endast kõik . See jääb meelde meile kõigile.