Poolast tagasi!

Eelmisel nädalavahetusel käisid meie noored Poolas võistlemas Warsaw Openil.

Sõitma hakati neljapäeva õhtul. Sõit sujus hästi ja kohale jõuti juba reedel kella 11-12 vahel. Pärast seda mindi hotelli. Proovikaalumine algas kell 14:00. Õnneks keegi üle ei olnud ja kuna oldi sõidust väsinud, mindi päeval magama. Õige kaalumine algas Poola aja järgi kell 20 ja kõik said kaalutud. Võistluste eelsel õhtul olid närvid päris püsti.

Hommikul käidi kõigepealt söömas ja siis mindi võistluspaika. Võistlused algasid 9:30. Kõige esimesena läks maadlema Hookan Lember (U20) +100kg. Päev algas võiduga. Kahjuks ei jäänud võidulaine kestma ning järgmised kaks matsi ta kaotas. Kokkuvõttes sai ta siiski tubli kolmanda koha. Järgmisena läks maadlema Oscar Tammemäe (U20) -66kg. Tänu loosile oli tal esimene mats vaba. Kui jõudis kätte aeg matile minna, siis vast jäi puudu tehnika arsenalist ja jõust ning ta pidi leppima kaotusega.

Järg jõudis Oskar Pertelsoni kätte (U20) -73kg. Nagu Tammemäelgi, oli temalgi loosiga vedanud ning esimene mats oli vaba. Kui ta lõpuks matile sai oli maadlus ehk veidike puine kuid õnneks ta võitis. Võidulootus oli suur ka järgmise matsi ajal kuid kahjuks ei läinud veerandfinaalis hästi ning ta kaotas. Järgmised matsid läksid sedakorda paremini ning ta võitis kõik. Viimases, kolmanda koha matsis, läks ta kokku Eest judoka-Kristo Sauelaga. Saatuse tahtel võitis Oskar ning saavutas sellega väga tubli kolmanda koha.

Kui suuremad poisid olid ära maadelnud, läks maadlema ainuke neiu- Caris Kaup (U17) -48kg. Temagi puhul jäi suuresti puudu just jõust. Ta tegi kaks matsi kuid kahjuks kaotas mõlemad. Kõige hiljem läksid matile meie nooremad poisid Carl Gustav Kont (U14) -38kg ja Markus Vanatoa (U14) -60kg. Carl Gustav tegi ühe matsi. Seekord ilmselt ei oldud veel võitslusteks päris valmis ning ta kaotas. Vanatoa seevastu tegi tublid viis maadlust, millest kolm esimest ta võitis kuid jäi temalgi millestkist veidi puudu ning järgmised kaks matsi pidi vastasele alla vanduma.

Võistluse läbi, mindi sööma ja muljetama. Kuna pühapäeval kellegil võistlusi polnud aga päris niisama käed rüpes ka istuma ei saanud jääda, tegi Vova hommikul kell 11 veel trenni. Pärast seda oli vaba aeg ning mindi kesklinna. 

Esmaspäeval ja teisipäeval toimus laager. Mõlemal päeval toimus mitu trenni ja poisid ning tüdrukud said oma võitlusvastastga uuesti maadelda. Loodan, et see andis neile võimaluse oma vastaseid paremini tundma õppida ning võimalust tugevamatega treenida ja maadelda, kasutati targasti ära. Laager ja võistlused möödusid õnneks ka ilma suuremate vigastusteta.

Tagasisõit sujus ilma viperusteta ning koju jõuti tervetena. Loodan et see võistlus oli kõigile õpetlik. Just puuduste kohapealt.

Jõudu ja jaksu järgmisel korral!