Põnev nädalavahetus!

Möödunud nädalavahetusel toimusid lastel lausa kahed võistlused ühel päeval! Pisematele toimus Terase spordikeskuses Kiddo Judo shiai ning veidike suurematele toimus samal ajal Tondil, Aitado saalis A. Lutsari karikaturniir.

Kuna ma ise mõlemasse kohta korraga ei jõudnud, otsustasin minna Kiddo’le pisikestele kaasa elama. Päev algas kõige pisematel sumoga, mida ma ise kahjuks oma silmaga nägema ei jõudnud tervenisti, kuid kuulsin palju kiidusõnu laste vapruse ja võidutahte kohta. Jõudsin napilt enne viimaste sumomatšide lõppu aga see, mida jõudsin näha, oli väga armas. Pisikesed üksteist sikutamas-sakutamas ja matilt välja lükkamas. Ka lapsevanemad elasid täiel rinnal kaasa. Mõnel pool oli ka nuttu kuid õnneks suutsid lapsed nendest hetkedest kiiresti üle saada ja üldine rõõmus meeleolu taastus kiiresti.

Pärast sumokate autasustamist alustasid seekord juba päris maadlusega pisut suuremad judokad. Poisid ja tüdrukud maadlesid väga südilt ja nägin ka palju heiteid, mida poleks ealeski nendevanustelt oodanud ning oma üllatuseks ka mõnda tehnikat, mida meie natuke suuremadki poisid veel väga hästi ei valda. Minu silmis läks see võistlus vägagi korda ja meie noored judokad said sealt palju võitlusjanu ja kogemusi juurde, mis neile kokkuvõttes ainult kasuks tuleb. Päev läks ühesõnaga korda ja medaleid kogusime sealt väga palju. Väga tublid!

Samal ajal Aitado saalis viskusid heitlusesse juba vanemad ja kogenenumad poisid. Kuna ise kohapeal ei olnud, ei saa selle kohapealt eriti pikalt kirjutada kuid nii palju kui mulle infot anti, läks ka seal hästi.

Kõige kergematest suutis end finaali võidelda Daniel Luts, kuid kes kahjuks finaalis pidi tunnistama siiski vastase üleolekut ning saavutas sellega 2. koha! Osadel poistel jäi küll poodiumi tee kõndimata kuid maadeldi siiski väga tublilt. Seevastu Keila Ookami poistel tundus olevat eriti põnev päev.

Oma silmaga nägi võistlust pealt treener Kalle-Priit Peebo, kes kirjeldas seda võistlust ka omalt poolt:

“Alustuseks võin öelda, et võistlused olid hea tasemega ning osavõtjaid oli meeldivalt palju. Päev algas siis kahe trennikaaslase mõõduvõtuga ehk siis Andri ja Edmond pidid kohe esimeses ringis kokku minema. Kuna trennis on palju maadeldud, siis teadsid mõlemad üksteist läbi ja lõhki. Mats oli pingeline ning põnev ja võitjana väljus duellist kohtunikuotsusega Andri. Tol päeval jäi neile mõlemale võitmatuks üks vastane ehk siis hilisem kaaluklassi võitja ja tulemuseks Andri 2. koht ja Edmond 3. koht. Samal ajal kõrval tatamil heitlesid Albert ja Sten-Roland. Albertil vedas ka õnneks loodiga, sest ta oli ainuke oma kaaluklassist esimene ring vaba. Selle-eest aga võttis esimeses ringis Sten-Roland võidu. Teises ringis pidi ka tatamile astuma albert, kes tasavägise kohtumise enda kasuks kallutas ja vastutasuks poolfinaali koha sai. Sten-Rolandi teise ringi kohtumine nii hästi kahjuks ei läinud ning pidi vastu võtma kaotuse. Kindlalt sammus Albert ka poolfinaalist finaali ning jäi ootama päeva kõige raskemat matši. Sten-Rolandil õnnestus ennast välja maadelda 3nda koha matsile kuid seekord oodatud võitu ei tulnud ning tasuks 5. koht. Samal ajal maadles ka Teet, kes mitme vägeva heitega ja ringisüsteemis maadlustega saavutas väga hinnalise 3. koha. Ja päeva viimaseks matšiks sai Alberti finaal, kus kohtusid kaks väga head judokat. Albert suutis targa ja tasakaaluka maadlusega matši enda kasuks pöörata ning oma kaalu võita. Et siis pikk jutt kokku võtta- Edmond 3. koht, Andri 2. koht, Teet 3. koht, Albert 1. koht ning Sten-Roland 5. koht.”

Kokkuvõttes läks meie poistel siiski hästi ning need, kes medalile ei jõudnud- ärge kurvastage! Homme on uus päev ning uued võimalused. Teeme rohkem trenni ja kes teab.. ehk oledki järgmisel võistlustel just sina seal kõige kõrgemal poodiumil naeratamas.

Jõudu ja jaksu kõigile!