Kas viis aastat on lühike või pikk aeg – see sõltub, millega võrrelda. Kui võrrelda inimkonna ajalooga, siis on see kaduvväike aeg. Kui võtta aluseks inimese eluiga, on see juba arvestatav iga. Klubi saamist viie aastaseks, kui arvestada veel neid keerulisi kasvutingimusi arvestada, on päris märkimisväärne.
Lõpliku otsuse tegid uue spordiklubi asutajaliikmed – Peep Tammemäe, Talvit Priimägi, Jüri Truuts ja Rain Arukaevu ning 23. juunil 2008 protokolliti klubi esimene st. asutamiskoosolek. Seda kuupäeva võibki nimetada klubi sünnipäevaks. Ma pole otseselt asutajatelt uurinud, kas klubi areng on vastanud nende ootustele, mida nad lootsid saavutada viis aastat tagasi. Peep meenutas, et kui klubi asutati, siis tundus – see mida me tahtsime, sai ka saavutatud. Nendel peredel, kes meiega tulid, olid ühised väärtushinnangud ja nad olid õnnelikud selle üle, mida me tegime ja tegelikult nii ta oligi. Kahjuks kasvas klubi mega kiiresti väikesest armsast pereväärtusi hindavast klubist suureks spordikooliks. Ühinen Peebu meenutusega ja arvan, et “kahjuks” on ta öelnud teatava nostalgiaga, sest ilma niisuguse arenguta poleks olnud klubi jätkusuutlik. Kes soovib veidi meenutada klubi arengut ja sportlikke tulemusi, võib lugeda klubi lühikroonikat.
Kui tuua välja tegemisi, mille üle võib uhkust tunda, siis neid on päris palju. Mõned neist toob klubi peatreener eraldi välja nagu novembris 2008.aastal korraldatud I Abloy Rahvusvaheline turniir Keila Tervisekeskuses. “Rahvusvaheline” jäi seekord küll unistuseks, kuid see-eest arenes sellest välja Tallinn Judo Cup, laste ja noorte judovõistlus, mis on jutuainet kogunud nii Euroopas kui ka väljapool Euroopa piire. Selle üle tuleb uhkust tunda. 2010. aastal oli meie korraldada esimest korda Eesti tiitlivõistlus – C-klassi meistrivõistlused Arigato Spordihoones ja me saime sellega eeskijulikult hakkama. Samuti laste seeriavõistluse Hundu Cup käivitamine, algul klubi sisese, nüüd üleriikliku võistlusena. Kordaminekuks saaab pidada uue vöösüsteem väljatöötamine ja juurutamine. Kõige toredam on see, et Hunud Cup ja uus vöösüsteem lähevad kokku, mIs oligi plaanis. Loodan, et see püsima jääb. Lisaks veel oleme mitmeil aastail olnud vähemalt abiks MK etappide korraldamisel.
Sportlike tulemuste poole pealt on meil veel enam, mille üle rõõmustada. Võttes aluseks tiitlivõistlused, siis nendelt oleme võitnud kokku 135 medalit: 37 kulda, 30 hõbedat ja 68 pronksi. Kuus edukamat neidude/naiste hulgas on (arvestatud on Ookami nime all võidetud tiitlid):
1. Caris Helena Kaup (7; 1; 1)
2. Agnes Sillaste (6; 1; 1)
3. Christine Sallo (3; 1; 4)
4. Tiiu Kull (2; 1; 1)
5. Merle Reimer (1; 3; 2)
6. Katrin Mägedi (0; 3; 3)
Ja noormeestest/meestest on esikuuik järgmine:
1. Sven Puusepp (3; 2, 4)
2. Hookan Lember (2; 1; 2)
3. Ants Oscar Pertelson (2; 1; 1)
4. Siim Mägi (2; 1; 0)
5. Markkus Olaf Millend (2; 0; 3)
6. Rasmus Raudi (1; 1; 0).
Siia peab veel lisama edukad esinemised Eesti Klubidevahelistel Karikavõistlustel. Eriti hinnatav on seal möödunud aastal saavutatud 3. koht meeste arvestuses.
Üksikasjalikum ülevaade tiitlivõistluste medalitest (EMV_medalid_2008-2013.xls) ja nende võitjatest (EMV_medalivõitjad_2008-2013.xls).