Venray 2014

Venray turniir 2014

Möödunud nädalavahetusel võitsime oma klubi mõne pisema ja suurem judokaga Hollandisse, Venray turniirile. Sinna sõit on meil juba omamoodi tavaks saanud. Iga aasta sinna küll ei satu kuid käime seal siiski nii palju kui saame. Tänavu läksime sinna 13 liikmelise meeskonnaga.

Sõitu alustasime neljapäeva õhtul ning ööbimispaika jõudsime juba järgmise päeva hilisel pärastlõunal. Vanatoade pere, kes tuli lennukiga, jõudsid umbes samal ajal kui meie. Nooremad poisid käisid samal õhtul ka juba kaalumas ära. Noorematel olid võistlused laupäeval, suurematel pühapäeval.

Hommikul kella 10-11 vahel saadi juba matile. Võistluspäev algas võiduga. Esimesena läks matile Egert Aasumets (E-klass, -30kg). Kohe pärast tema esimest matši läksin kahjuks ise korraks ära, mistõttu Egerti Ja Danieli (E-klass. -24kg) edasisi matše ma ei näinud. Tagasi jõudes nägin, et matile oli minemas Andre Ilmjärv. Kahjuks jäi tal kogemustest ja enesekindlusest vajaka, mistõttu jäi see tema teiseks ja viimaseks matšiks. Markus Vanatoa maadles kehakaalus -66kg. Tema esimene matš oli alguses veidi kohmakas kuid lõpuks sai see hoo sisse. Vastane oli tugev ja maadlus polnud kerge kuid Markus väljus sellest ikkagi võitjana. Järgmised kaks matši ta kaotas. Tema kehakaalu poisid olid temast veidi raskemad ja suuremad, mistõttu oli maadlus ka veidi ebavõrdne kuid siiski olid nad täitsa võidetavad. Kahjuks hajus Markuse tähelepanu veidi ja vastane sai ta ära kägistatud. Sellegipoolest olid maadlus ning sooritusvõime tal head.

Esimesel päeval saadi järgmised tulemused: Daniel Luts 1. Koht. Egert-Mattias Aasumets 5.koht, Andre Ilmjärv -42kg jäi kahjuks esi viisikust välja. Markus Vanatoa C-klass, 7.koht.

Teisel päeval läksid maadlema meie juuniorid Oscar Tammemäe -66kg, Ants Oscar Pertelson -73kg ning Hennrich Sildveer +100kg.

Kuna poiste maadlus pidi algama hiljem siis ei läinud me ka kohe hommikul kohale sinna niisama passima vaid läksime vahetult enne nende kaalude algust. Kahjuks alustati -66kg varem kui pidi ning seepärast ei jõudnud Oscar Tammemäe oma esimesele matšile. Teiseks (tema esimene) matšiks ei olnud ta valmis. Tahtejõud oli küll suur kuid ta oli enne maadluse algust suutnud end närvi ajada mistõttu ei tulnud ka maadlusest midagi välja.

Ants Oscar Pertelson seevastu oli igati valmis ja keskendus oma esimesele matšile mille ta ka võitis. Oli olukordi kus tundus, et vastane hakkab teda kohe-kohe ära viskama kuid Oscar sai situatsiooni alati enda kasuks pööratud. Maadlus oli hea ja tehnika mitmekülgne. Jõuliselt rajas ta endale tee finaali kus alistas belglase, Y.Wauters’i.

Juunioride plusskaalus maadelnud Hennrich sai kahjuks disklahvi oma ebasportlasliku käitumise pärast. Meie klubist ainukesena maadles ta ka täiskasvanutes, kus saavutas 3. Koha.

Alati võiks paremini minna kuid hetkel peab rahule jääma sellega, mis saavutati/ei saavutatud, sest hoolimata tulemusest said kõik kogemusi juurde ja loodan, et järgmine kord osatakse tulevasi situatsioone oodata.

Jõudu ja jaksu!