A. Lutsari mälestusturniir

Laupäeval toimus Kristiine spordihoones A. Lutsari mälestusturniir, kus said omavahel jõudu katsuda D- ja C-klassi judokad. Meie klubi esindasid seal 17 noormeest.

D-klassis oli tihe rebimine. Kõige kergemas kaalus (-27kg) võistlesid kaks Ookami poissi. Marten Juhansoo ja Kristo Kangur, kellest esimesel kahjuks hästi ei läinud ning ta pidi leppima kahe kaotusega. Kristo Kangur seevastu suutis end finaali võidelda. Tasavägises võitluses suutis vastane ta lõpuks maha väänata ja kinnihoidesse minna, millega ta matši ka võitis, jättes Kristo seekord kullast ilma. Hoolimata kaotusest, oli maadlus väga hea ja teise koha üle ei saa sugugi nuriseda.

-34kg maadlesid Andreas Kents, Ats Prangli ning Hugo Johannes Meier. Andreasel algas päev võiduga kuid järgmisel kahel matšil pidi ta leppima vastase paremusega, kaotades mõlemad matšid. Ats Pranglil ei läinud seekord hästi ning mõlemal kohtumisel pidi leppima kaotusega. Hugo jaoks olid need esimesed võistlused ja kes treeneri sõnul tegi väga head maadlused. 

Jordan Laikre tegi ilusad maadlused kehakaalus -38kg, kuid kahjuks ilusast maadlusest ei piisanud ning ta kaotas mõlemad matšid. Samas kaalus maadles ka Kren-Sören Leibenau, kes võitis esimese matši kuid kahjuks järgmise kaotas hanteiga (kohtuniku otsus) ja ka kolmandal matšil pidi leppima kaotusega.

Andre ilmjärv tegi kehakaalus -42kg väga tubli maadluse. Esimese matsi ta küll kaotas kuid ta ei andnud alla, mis tõi talle ka järgmisel kohtumisel võidu. Kolmas mats oli väga tasavägine, mis läks lausa lisaaja lõpuni. Tema saatus oli kohtuniku käes kuid kahjuks otsustas kohtunik vastase kasuks, mille tulemusena Andre kaotas. Kehakaalus +55kg maadles Jakob Kuusik, kes nagu Andregi, kaotas esimese matši. Järgmistel matsidel näitas ta oma osavust, võites kaks kohtumist. Viimasel matšil vedas miski viltu, mistõttu ta pidi vastu võtma kaotuse. Südikust oli kõigil võistlejatel, mille eest tuleb neid kiita- väga tublid!

C-klassis esindasid meie klubi 8 noormeest. 4 nendest maadlesid kehakaalus -42kg. Edmond Leping alustas oma kehakaalus esimesena, tuues kohe ka võidu. Järgmise matsi kaotas ta kahjuks kinnihoidega. Aga ta ei vandunud alla, mis tõi talle järgmisel matšil ka järjekordse võidu. Kahjuks võidulaine ei jäänud püsima. Viimases matšis läks ta kokku trennikaaslase, Andri Toomeojaga. Mats oli tasavägine kuid lõpuks viskas Andri ta puhta ipponiga ära. Andri sai esimeses ringis edasi. Teise kaotas ning kolmandas võitis Edmondit. Viimases matšis sai vast jõud otsa ning ta kaotas.

Samas kaalus võistlesid ka Carl-Gustav Kont ning Uku Pärtel Rand. Kusti alustas oma päeva võiduga. Teises matsis ei saanudki aru, mis juhtus aga vastane suutis ta kuidagi ära visata. Järgmise kohtumise ta võitis yukoga ning viimase seevastu jälle kaotas-sedakorda kinnihoidega. Rääkisime ka temaga veidi pärast maadlusi ning jõudsime järeldusele, et tahtest ja tehnikast jääb kõvasti vajaka.

Ukul läks seekord paremini. Pärast esimese matši võitu sai ta kõvasti enesekindlust juurde, mida oli näha ka järgmistel kohtumistel. Võidulaine kestis finaalini. Kahjuks nägin selle kohtumise ajal, kuidas poiss lihtsalt poole maadluse ajal juba mõttes alla andis. Ei oskagi öelda, kas ehmatas vastase tugevus teda või milles asi oli. Aga igatahes väga tubli teine koht!

Kehakaalus -50kg maadlesid kaks meie poissi: Albert Ploom ja Sten-Roland Leibenau. Albertil hästi ei läinud, kaotades mõlemad matšid. Sten-Rolandil läks paremini- ta võitis kolm kohtumist ja kaotas ühe, tulles sedapuhku oma kaalus kolmandaks! 

Markus Vanatoa maadles kehakaalus -60kg. Esimese matši võitis ta hanteiga (kohtuniku otsus). Võidulaine jäi kestma. Kokku tegi ta kolm maadlust. Finaali oli hea vaadata. Alguses oli ehk veidi raske aga lõpuks suutis ta vastase ilusa põlvede pealt ippon-seoi-nage’ga ära visata.

Raskekaalus(+60kg) astus matile Hendrik Parik. Esimese matsi ta võitis kuid kahjuks järgmisel kahel korral pidi ta leppima kaotustega.

Kokkuvõtteks ütleksin, et poistel on veel palju tööd teha aga nad olid kõik sellegipoolest väga tublid!

Jõudu ja jaksu järgmisel korral!