K.Keeraku turniir

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus rahvusvaheline K. Keeraku turniir. Meie klubi sõitsid sinna esindama 28 judokat. Kohale tulid väga paljud judokad ka naaberriikidest.
Kuna võistlejaid oli nii palju, toimusid võistlused kahes saalis. Kõige nooremad paigutati väiksesse saali maadlema, muidu ei oleks ajaliselt välja vedanud. Noorematest maadles meie klubist vaid Daniel Luts, kes maadles kehakaalus -27kg. Võistlejaid oli palju. Esimeses matšis suutis ta vastase kergelt alistada, heites ta kiirelt ja osavalt ipponile ära. Teine maadlus ei olnud aga enam nii kerge. Maadlus venis pikale ja lõpuks suutis vastane Danieli ilusa tomoe-nagega ära visata. Kolmandas ja oma viimases maadluses üritas Daniel küll erinevaid tehnikaid ja suutis mõnel korral vastase isegi peaaegu ära visata kuid jäi talle lõpuks siiski alla ning kaotas. Kokkuvõttes sai ta 5. koha.
C klassis läksid maadlema meie klubist 12 judokat. Medalile sealt küll keegi ei tulnud kuid maadlused olid huvitavad ja oli, mida vaatada. Kui maadlusi analüüsida, siis jäi poistel palju puudu tehnikast ja kiirusest. Nii mõnegi matši kohta võiks öelda, et need olid justkui aegluubis sooritatud. Kas puudus poistel motivatsioon või polnud neil lihtsalt hea päev või milles asi, lõpuks ei selginudki. Seekord pingutasid poisid siiski rohkem, kui eelmistel võistlustel Aitado saalis. Eks oli ka ego küsimus.. Ei saa ju ometi välismaalastele nii kergelt alla vanduda. Välja tooks siiski mõned poisid, kelle maadlus minu arust oli kiiduväärt. Nendeks olid Carl-Gustav Kont, Edmond Leping, Albert Ploom, Sten-Roland Leibenau, Markus Vanatoa ning Andri Toomeoja. Isegi kui neil jäi puudu tehnikast ja kiirusest, siis neil oli seda südikust veidike rohkem kui teistel.
B-klassis osutus maadlus juba hoopis põnevamaks. Ei puudunud ka ägedamad emotsioonid ja vaidlused kohtunikega. Neidude seast saavutas esimese koha kehakaalus -48kg Caris Helena Kaup. Kohati osutus maadlus tema jaoks liigagi lihtsaks kuid parata polnud midagi. Noormeeste seast tuli medalile Markkus Olaf Millend, kes saavutas kehakaalus -73kg teise koha! Teised, kes medalile ei tulnud, tegid üldjuhul siiski väga ilusad matsid. Oli palju ipponeid ja ilusat maasmaadlust.
A-klassis suutis Caris-Helena Kaup end jällegi medalile võidelda. Sedakorda ei tulnud kahjuks kulda. Finaalis pidi ta tunnistama soomlannast vastase paremust ning ta pidi leppima teise kohaga. Neidudes maadlesid veel ka Christine Sallo ning Katrin mägedi. Kuigi kumbki neist medalile ei saanud, öeldi, et võrreldes selle hooaja eelmiste võistlustega on areng olnud märgatav.
Järgmisel võistluspäeval maadlesid juuniorid ja täiskasvanud judokad. Meie omadest astusid võistlustulle neidudest Christine Sallo (-57kg), kes saavutas 3. koha!

Noormeestest astusid matile Kalle-Priit Peebo (-66kg), Andri Sokka (-90kg) ning Markus Silla (-81kg). Esimeses ringis läksid kõik kokku väga tugevate vastastega ning seetõttu pidid kõik leppima kaotustega. Sellegipoolest tegid kõik väga ilusad maadlused. Loodan, et järgmine kord läheb kõigil paremini ning motivatsioon võistlustel käia, ei kaoks kuhugile!