Ookami karikasarja I etapp

Head lapsevanemad!
Möödunud nädalavahetus oli väga teguderohke ning nagu paljud Teist teavad, toimus pühapäeval, 22. novembril, Sisekaitseakadeemias Spordiklubi Ookami Karikararja I etapp. Mul on hea meel teatada, et võistlejaid oli palju rohkem, kui me esialgu lootnud olime ning võistlused möödusid edukalt.
Väga tahaksime tänada kõiki, kes aitasid seda üritust korraldada ning kes meile igati muudmoodi abiks olid! Seekord otsustasime lasta klubi vanematel poistel ja tüdrukutel anda oma panus võistluste korraldamisesse ning nende esimese võistluse kohta võib öelda, et nad said päris hästi hakkama. Nende endi arengu eesmärgil laseksime neil korraldada ka järgmised karikasarja etapid, muidugi väikese kõrvalise abiga esialgu, ning just seetõttu, et saaksime anda neile võimaluse õppida ja omandada uusi teadmisi ning oskusi edasiseks eluks, mis tulevad neile kindlasti kasuks.
Nagu ma juba ennist mainisin, siis võitlejaid oli oodatust rohkem ning võin julgelt öelda, et kõik olid väga tublid. Paljude poiste ja tüdrukute jaoks olid need esimesed võistlused, mistõttu nad astusid esialgu ehk veidi kartlikult tatamile kuid mõne aja pärast julgesid juba vastasele julgelt silma vaadata. See kogemus rikastas neid kindlasti mitmel tasandil. Loomulikult ei jagu medaleid kõigile, sest tegemist on siiski spordiga kuid nagu Jigoro Kano ütles: „ Läbi kaotuste jõutakse võitudeni ning sealt edasi enese harimiseni.“ Loodame järgmisel seeriavõistlusel näha ka neid lapsi, kes sinna seekord ei jõudnudning seda, et need kes poodiumile jõudsid, ei rahulduks vaid selle ühe korraga vaid püüavad sama tulemust korrata järgmiselgi korral. Ka mitmetele lastevanematele oli see elamus uus, ning me soovime omalt poolt kõiki tänada väga viisaka ja rahuliku käitumise eest. Nii mõnigi ei saanud esialgu ehk asjale või mõningatele reeglitele pihta kuid sellest ei ole hullu, õpime ju kogu elu, ning ma usun, et iga võistlusega omandavad ka lapsevanemad judo kohta palju rohkem teadmisi ning suudavad edaspidi taolistel mõõduvõtmistel lastele üha suuremaks toeks olla.

Puuduseks oli kahjuks treenerite Agnese ja Raini hõivatus. Agnesel oli palju tegemist ja kogu võistlus jooksis tänu temale väga hästi ja kuna lapsi oli plaanitust rohkem, ajas see ajakava veidike sassi kuid loodame mõistvale suhtumisele. Rainil oli koha peal nii palju oma lapsi, et kõigile lihtsalt ei jõudnud pöialt hoida. Vabandame!
Võistlustel osalesid judokad neljas vanuseklassis: C, D, E ja F. Kõige nooremad, ehk F-vanuseklassis, said lapsed jõudu katsuda sumos. Järgmises vanuseklassis (E-klassis) anti lastele esmakordselt võimalus näidata oma oskuski maasmaadluses. Kahel vanemal vanuseklassil lasime maadelda juba nii nagu kord ja kohus- püsti. Kõigil vanuseklassi medalistidel anti võimalus ka minna vanemasse vanuseklassi maadlema, mis andis neile kindlasti hea võimaluse jõudu katsuda kuni paar aastat vanemate poiste ja tüdrukutega. Mitmeid neist vanuseklassi vahetanud judokatest näitasid ka vanematele koha kätte.
Järgmine seeriavõistluse etapp toimub jaanuaris ning seega saab selleks veel kõvasti harjutada. Tulemusi saab näha SIIT! Ning järgmisest nädalast on üleval ka võistluse reiting.

Jõudu ja jaksu kõigile!